10 ushqimet që iu bëjnë të bukur

1 – Uji – Është kaq i mirë, por jo gjithmonë merret parasysh. Dy litra ujë në ditë janë gjithmonë një parametër i vlefshëm reference. 2 – Peshku i detit- açuga, skumbria, sardelet: duhet të konsumohen të paktën dy deri në tre herë në javë. Peshku ka një përqendrim të lartë të proteinave dhe yndyrnave […]

E mbani mend “Mimoza llasticën”? Sot jeton në Zvicër dhe ja si duket (FOTO)

  “Pse ma ke lëpirë gjalpin”? E mbani mend Mimozën e vogël Llasticë. Aktorja që fitoi zemrat e të gjithë shqiptarëve me filmin për fëmijë, Zhaklina Dhimojani, sot jeton në Bernë të Zvicrës së bashku me bashkëshortin e saj jurist dhe vajzën e saj Alexa. Ajo tashmë është shkëputur nga bota e kinemasë dhe ka […]

Gabimet që çojnë në rënien, hollimin dhe djegien e flokëve

Mungesa e nutrientëve dhe mosushqyerja e rrënjëve të flokëve bën që këta të fundit të bien të hollohen ,të humbasin shkëlqimin. Nëse produktet kozmetike, mjetet e nxehta dëmtojnë flokët nga jashtë, është mungesa e lëndëve ushqyese, luhajtjet hormonale, stresi dhe një dietë e varfër janë ato që shkaktojnë dëmin më të madh për flokët. Megjithatë […]

Sa gjatë duhet të flenë fëmijët në dhomë me prindërit?

Pyetja që mundon më shumë prinderit është se sa gjatë duhet të qëndrojnë bebet në dhomë me ta? Disa nga prindërit vendosin t’i mbajnë fëmijët për më shumë se 12 muaj, disa të tjerë, vendosin për kohën minimale që është 4 muaj! Për herë të pare, një institucion mjeko-shkencor siç është Akademia Amerikane e Pediatrisë, […]

Tendenca më e guximshme nga New York-u do të vazhdojë edhe për 2018-ën

  Modelet e street style nga New York-u janë të njohura për veshjet e tyre gjithmonë e më të errëta, por tendenca e fundit street style që vjen nga kryeqyteti i modës do t’ju lërë pa fjalë. Jo vetëm sepse është shumë larg ngjyrave të errëta, por edhe sepse po fiton gjithmonë e më shumë […]

Për ju vajzat kurioze, shikoni fustanet që do të veshë Meghan Markle ditën e martesës

  Lidhja, fejesa, tashmë edhe dasma janë temat kryesore kur flitet për princin Harry dhe Meghan Markle. Çifti do të kurorëzojë në martesë lidhjen e tyre të të dashurisë majin e vitit të ardhshëm. Mediat ndërkombëtare kanë filluar të shkruajnë për shoqërueset e nuses, për fustanet, për çdo detaj që pritet të ndodhë në ceremoninë […]

Përse gjatë jetës provojmë vetëm 3 DASHURI dhe si ndikojnë ato në fazat të ndryshme të jetës sonë

Është thënë se ne në të vërtetë, biem në dashuri me vetëm tre njerëz në jetën tonë.Megjithatë, besohet gjithashtu se kemi nevojë për secilën prej këtyre dashurive për një arsye të ndryshme. Shpesh e para është kur jemi të rinj, madje edhe në shkollën e mesme. Është dashuria idealiste, ajo që duket si në përrallat […]

Ky është truku gjenial që do t’ju shpëtojë një herë e mirë nga grisja e getave

  Pasi kaluat më shumë se tre orë në dush, duke bërë grimin dhe zgjedhur veshjen ideale (dmth një prej 100 kombinimeve që nuk nguruat aspak t’i provonit para pasqyrës pavarësisht temperaturave të ulëta që do të ”trembnin” edhe ariun polar) më në fund jeni gati, do me thënë jo edhe aq gati pasi ju […]

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

© 2018 Fresh Caffe · Crumbs Theme by WPCrumbs